BackOffice – co to takiego?

BackOffice pozwala znacząco ograniczyć koszty związane z wynajmowaniem biura oraz zatrudnianiem pracowników biurowych. Sprawdź, co to jest BackOffice, na czym polega i kto może skorzystać z takiej usługi.

Co to jest BackOffice?

BackOffice to angielski zwrot używany w odniesieniu do nowoczesnej usługi, polegającej na outsourcingu powierzchni biurowej. Outsourcing, najprościej rzecz ujmując, jest korzystaniem z usług firm zewnętrznych. W przypadku BackOffice polega to na korzystaniu przez jedną firmę z powierzchni biurowej innego przedsiębiorstwa, jednakże tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Pozwala to ograniczyć koszty związane z wynajmowaniem biura. BackOffice to także outsourcing obsługi biurowej, czyli powierzenie innej firmie usług z zakresu administracji i księgowości.

na czym polega backoffice

Na czym polega BackOffice?

Nie każdy dokładnie wie, na czym polega BackOffice i kto może z niego skorzystać. Usługa jest skierowana do wszystkich firm, które nie potrzebują biura na stałe, a także do wszystkich osób, które wykonują pracę zdalną, ale z różnych względów nie chcą pracować w domu. W ramach BackOffice nie trzeba wynajmować powierzchni biurowej. Można skorzystać z usługi wirtualnego biura. Co to oznacza? Oferta jest skierowana do przedsiębiorców, którzy chcieliby prowadzić działalność pod innym adresem. Przykładowo, osoby zakładające jednoosobową działalność gospodarczą nie muszą mieć siedziby w miejscu zamieszkania. E-biuro to także możliwość prowadzenia firmy pod prestiżowym adresem przy minimalnych kosztach. Z usługi mogą też skorzystać osoby, które nie mają stałego miejsca zamieszkania, a chciałaby otworzyć działalność gospodarczą.

Kto może pracować w BackOffice?

Zatem, kto może pracować w BackOffice? Usługa powstała z myślą o freelancerach, którzy mają nienormowany czas pracy i pragną wykonywać swoje zlecenia w przestrzeni biurowej. Mogą z niej skorzystać także większe przedsiębiorstwa, które powierzają swoim pracownikom pracę zdalną. Wówczas, przestrzeń biurowa nie jest potrzebna przez cały miesiąc, a jedynie sporadycznie. Backoffice to również dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy pragną zorganizować spotkanie biznesowe w reprezentacyjnym miejscu. Większość przedsiębiorstw, świadczących BackOffice, oferuje nowoczesne przestrzenie biurowe, wyposażone w najnowocześniejsze technologie. Taką usługę można znaleźć w ofercie firmy Vattax. Poza tradycyjnym wynajmem biura, klienci mogą skorzystać z kompleksowej obsługi biurowej, w skład której wchodzą:

  • obsługa korespondencji, która może polegać na przekierowywaniu listów lub ich skanowaniu i przesyłaniu za pośrednictwem Internetu
  • obsługa poczty elektronicznej
  • obsługa telefoniczna
  • wysyłanie listów i paczek
  • wystawianie faktur i dostarczanie ich do klientów
  • archiwizacja dokumentów

Poza outsourcingiem obsługi biurowej, firma Vattax świadczy także usługi kadrowo-płacowe. Ponadto zajmuje się wdrażaniem i prowadzeniem PPK, doradztwem podatkowym i prawnym, outsourcingiem usług IT, a także oferuje wsparcie w zakresie RODO, zarządzania jakością oraz procesami.

Artykuł powstał we współpracy z firmą vattax.pl.

Może Ci się spodobać...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *