Zewnętrzne biuro rachunkowe – czy warto?

Wielu przedsiębiorców, zwłaszcza na początku swojej biznesowej ścieżki szuka oszczędności na różnych etapach zarządzania i administracji firmy. Dlatego w tym celu prowadzą księgowość na własną rękę lub zatrudniają do tego celu wykwalifikowaną osobę. Czy to się opłaca?

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, być może zastanawiasz się nad zatrudnieniem zewnętrznego biura rachunkowego, które zajmie się Twoimi finansami. To może być świetna opcja, ale ważne jest, aby wybrać odpowiedniego księgowego dla swojej firmy. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć idealnego zewnętrznego księgowego.

Pomoc na starcie

Podczas zakładania działalności gospodarczej może pojawić się wiele znaków zapytania, na które będzie bardzo trudno znaleźć odpowiedź samodzielnie. Interpretacja przepisów, wybór odpowiedniej formy opodatkowania, czy organizacja obiegu dokumentów, to kwestie, które wymagają wiedzy i obycia w branży. Oszczędzanie na doradcy podatkowemu może przysporzyć więcej szkody niż pożytku, ponieważ błędne i nieprzemyślane decyzje często okazują się bardziej kosztowne niż usługi rachunkowe.

Kompleksowa obsługa

Duże oraz średniej wielkości firmy wymagają szerszego wachlarza usług z zakresu rachunkowości i finansów. W zależności od sytuacji dana spółka może wymagać porady prawnej, interpretacji podatkowej lub pomocy biegłego rewidenta do zbadania sprawozdania finansowego. Wewnętrzny dział księgowy może nie mieć wystarczających kompetencji w danej kwestii lub przechodzić braki kadrowe związane z urlopami bądź zwolnieniami lekarskimi. Dlatego, jeżeli Twoje oczekiwania znacznie wykraczają poza usługi świadczone przez jednoosobowy wewnętrzny dział księgowy, to zdecydowanie warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym.

Niższe koszty

Niektóre przedsiębiorstwa nadal nie zdecydowały się na outsourcing księgowy w obawie o wysokie koszty. Niestety wydatki związane z zatrudnianiem pracownika na umowę o pracę, często znacznie przewyższają opłacanie biura rachunkowego. Co więcej, jeżeli zależy nam na współpracy ze specjalistą na miejscu, dochodzą do tego koszty urządzenia miejsca pracy oraz specjalnego oprogramowania.

Biuro rachunkowe – czy warto?

Na rynku usług finansowych istnieje obecnie wiele firm oferujących usługi księgowe. Warto znaleźć takie biuro rachunkowe, które może pochwalić się dużym doświadczeniem i szerokimi kwalifikacjami. Gwarantuje to rzetelne wykonywanie zleceń oraz zawsze aktualną i na bieżąco aktualizowaną wiedzę specjalistów. Ponadto, w jednym miejscu znajdziesz ekspertów z wielu dziedzin, co zapewnia szybkie i sprawne rozwiązanie każdego problemu.

Podsumowując, biuro księgowe:

 

     • obniża koszty prowadzenia działalności
     • odciąża przedsiębiorcę w częstokroć skomplikowanych kwestiach podatkowych
     • jest do Twojej dyspozycji w każdy dzień roboczy

 

 

Dlatego, jeżeli nadal zastanawiasz się: ”biuro rachunkowe – czy warto?”, kwestię opisane w powyższym artykule powinny pomóc rozwiać wątpliwości.

Spodobał się Tobie ten artykuł? Artykuł został napisany współpracując z firmą uslugibiurowe.mozello.pl. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą na wyżej wymienionej stronie internetowej.

Może Ci się spodobać...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *