Najwięksi polscy dostawcy energii

Obecny rynek dostawców energii w Polsce jest niesamowicie zróżnicowany. Dostawy energii konkurują ze sobą na każdym kroku, proponując konsumentom różnorodne oferty, te mniej lub bardziej dla nich korzystne. W dzisiejszych czasach nie mamy wyboru – nasz poziom życia jest uzależniony od prądu. Dlatego wybór najlepszego producenta i sprzedawcy energii elektrycznej  musi być bardzo przemyślany. Jacy więc są najwięksi polscy dostawy energii?

Jak wybrać najlepszego dostawcę energii elektrycznej? Nie jest to łatwa decyzja, bowiem firm tego typu jest pełno, a ofert – jeszcze więcej. Oczywiście na naszym rynku istnieje kilku liderów, o których się tutaj zresztą dowiesz. O kim mowa?

Jeśli szukasz nowego dostawcy energii elektrycznej lub chcesz zmienić dostawcę, jest kilka rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę. W tym wpisie na blogu omówimy niektóre z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze dostawcy energii elektrycznej. Przedstawimy również kilka wskazówek, jak znaleźć najlepszego dostawcę dla swoich potrzeb. Zatem, jeśli zastanawiasz się nad zmianą dostawcy, czytaj dalej!

Grupa kapitałowa Tauron

Tauron to nie tylko energia – to również kopalnie węgla kamiennego i sprzedaż nieruchomości. Są prawdziwym gigantem jeśli chodzi o produkcję i dystrybucję energii elektrycznej, czemu dowodzi ogromna liczba klientów (ponad 5 mln!) i szeroki zasięg. Głównie operują na terenie Śląska i Małopolski, ale mogą działać aż na Podkarpacie. Klienci nie tylko kupują od nich energię elektryczną, ale także korzystają z innych usług.

Enea S.A.

To, czego nie można na pewno odmówić Enei, to jej popularności. Z usług tej grupy korzystają miliony ludzi w Polsce (ponad 2 mln klientów indywidualnych), a według tego, co mówi ich portal internetowy, wytwarzają mniej więcej 16 procent energii elektrycznej w kraju. Oprócz samych klientów indywidualnych, posiadają także ponad 400 tys. klientów instytucjonalnych.

PGE

Czyli Polska Grupa Energetyczna. Jest ona bez wątpienia największą spółką energetyczną w Polsce. Zarówno wytwarza (nawet 40 procent udziału w rynku), jak i dystrybuuje (24 procent udziału) energię elektryczną kraju, będąc nieposkromionym liderem. Jej dużym atutem jest jej szeroki zasięg, który obejmuje przede wszystkim środkową i wschodnią część Polski. Prawdziwa potęga wśród dostawców prądu!

 

Oczywiście to tylko największa trójka na rynku. Warto jeszcze wspomnieć chociażby o takich grupach jak Energa, PGNiG, Elektra czy Orange. Czym się więc kierować przy wyborze sprzedawcy energii elektrycznej?  Warto przejrzeć kilka ofert, na przykład poprzez porównywarki, które można znaleźć w internecie. A jeśli nadal mamy problem z wyborem, to ostatecznie pozostaje wynajem agregatów prądotwórczych. Jest to jednak sprawdzona metoda głównie na wyjazdy, np. kempingowe.

Spodobał się Tobie ten artykuł? Artykuł ten powstał współpracując z firmą izolacjepolaris.pl. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą na wyżej wymienionej stronie internetowej.

Może Ci się spodobać...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *