Sprzęt estradowy dla początkujących dźwiękowców — co wybrać?

Każda osoba, która stawia swoje pierwsze kroki jako dźwiękowiec, zapewne zastanawia się, w jaki sprzęt estradowy powinna się zaopatrzyć. Kwestia wyboru dobrej jakości sprzętu jest niezwykle ważna, ponieważ sprzęt estradowy bezpośrednio rzutuje na jakość transmitowanego przez nas dźwięku, a także wpływa negatywnie lub pozytywnie na odbiór emitowanej przez nas twórczości przez widownię. W tym artykule podpowiemy, w jaki sprzęt sceniczny warto zainwestować na początku, aby zapewnić wysoki poziom emitowanego przez nas dźwięku i ułatwić sobie pracę na dużej scenie.

Nagłośnienie estradowe 

Wybierając swoje pierwsze nagłośnienie estradowe, należy wziąć pod uwagę wiele czynników — takich jak Twój budżet, rodzaj imprez, jakie będziemy obsługiwać oraz rodzaje instrumentów, z jakich muzycy będą korzystać na obsługiwanej przez nas scenie. W sklepie internetowym Benia Music znajdziesz profesjonalne urządzenia do nagłaśniania imprez i koncertów, które będą świetnym sprzętem dla każdego dźwiękowca — wśród nich głośniki, wzmacniacze, mikrofony raz profesjonalne systemy nagłośnieniowe

Systemy nagłośnieniowe

Profesjonalne systemy nagłośnieniowe składające się z wysokiej klasy głośników to niezbędne wyposażenie dla solistów, muzyków estradowych, DJ-ów oraz mówców na różnego rodzaju eventach i wydarzeniach masowych. Systemy nagłośnieniowe występujące na rynku różnią się między sobą przede wszystkim mocą, którą trzeba dostosować do rodzaju wykorzystywanego przez nas sprzętu i typu imprez, na których chcemy ich używać. To jednak nie wszystkie parametry, którymi warto się kierować. Wybierając systemy nagłośnieniowe, trzeba wziąć pod uwagę także zakres obsługiwanych przez głośnik dźwięków. 

Mikrofony

Mikrofon to urządzenie rejestrujące i przetwarzające dźwięk. Mikrofony są niezbędne w pracy każdego estradowca. To niezbędny element wyposażenia dla piosenkarzy, mówców, czy konferansjerów. Wybierając mikrofon po raz pierwszy, warto zwrócić uwagę na jego rodzaj i specyfikację. W ofercie sklepu internetowego Benia Music znajdziesz mikrofony dynamiczne i pojemnościowe.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym beniamusic.pl.

Może Ci się spodobać...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *