Czy lekarz musi być ubrany na biało?

Odpowiednie ubranie lekarza w pracy jest bardzo istotne. To właśnie ten specjalista na co dzień ma do czynienia z bardzo wieloma wirusami oraz bakteriami, z tego powodu musi prezentować się odpowiednio. Z pewnością bardzo wielu z nas kojarzy strój lekarza, który jest tylko i wyłącznie osadzony w kolorze jasnej bieli. Jednak czy rzeczywiście lekarz musi być ubrany cały na biało?

Atrakcyjna odzież medyczna

Zdecydowanie kolor biały zawsze kojarzył nam się z odzieżą lekarską oraz pozostałymi elementami wyposażenia medyków. Jednak aktualnie odchodzi się od tego trendu, ponieważ biały kolor przede wszystkim jest niepraktyczny. Zdecydowanie możemy spotkać lekarzy ubranych całych na biało, jednak na rynku dostępnych jest wiele innych ubrań dla medyków.

Niestety biały kolor odzieży lekarskiej podczas operacji także nie był dobrym rozwiązaniem. Krew na takiej odzieży bardzo rzucała się w oczy, z tego powodu obecnie komplety operacyjne dla lekarzy są w kolorze bladozielonym.

Odzież medyczna wbrew pozorom wcale nie musi być biała. Obecnie każdy producent odzieży medycznej chce dogodzić swoim współczesnym klientom. Dlatego coraz częściej możemy zauważyć, w szczególności w szpitalach, kolorowe garsonki pielęgniarek, jak również kolorowe bluzy lekarzy. W szczególności kolorową odzież noszą lekarze, którzy na co dzień pracują z małymi dziećmi. Jednorazowa maseczka w popularne postacie z bajki lub też kitel z kolorowymi wstawkami sprawiają, że dzieci znacznie mniej się boją. Tym samym taki podopieczny chętniej powróci do takiego specjalisty, jeżeli ten nie będzie kojarzony ze strachem.

Choć jeszcze kilkanaście lat temu na szpitalnych korytarzach, jak również w wielu placówkach medycznych mogliśmy zauważyć lekarzy, którzy ubrani byli tylko i wyłącznie w białą odzież ochronną, obecnie to się zmienia. Szpitale oraz różnorodne placówki medyczne stały się nie tylko bardziej przyjazne pacjentom, ale także dzieciom. To właśnie najmłodsi bardzo często obawiali się wizyty u takich specjalistów, a przede wszystkim bardzo źle znosili białe kolory kitlów. Aktualnie dostępne są tego typu ubrania w bardzo różnorodnych kolorach, dzięki czemu nawet najmniejsze dzieci już tak nie obawiają się wizyty u lekarza.

Może Ci się spodobać...

1 Response

  1. Edumedical pisze:

    Szkolenia dla lekarzy, w których ostatnio uczestniczyłem, potwierdzają argumenty autora tekstu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *