Outsourcing HR, dlaczego warto?

Wraz z rosnącym naciskiem na dobro pracowników i kulturę miejsca pracy, zarówno małe, jak i duże firmy mogą czerpać korzyści z outsourcingu HR. Korzystanie z usług dostawcy outsourcingu zasobów ludzkich, pozwala firmom zrobić więcej dla swoich pracowników, odciążając Ciebie lub Twój istniejący dział HR. Dzięki wygodnemu, pojedynczemu punktowi kontaktowemu, usługi HR mogą świadczyć usługi indywidualne lub łączone, aby idealnie spełnić Twoje potrzeby.

Podczas gdy HR często łączy obowiązki związane z usługami kadrowymi, płacowymi, zalety są zazwyczaj widoczne w unikalnym i dostosowanym do potrzeb Twojej firmy traktowaniu, ponieważ nie ma dwóch firm, które mają takie same, specyficzne potrzeby.

Zalety outsourcingu HR

Bezproblemowe śledzenie trendów HR i zmieniających się przepisów to jedna z oczywistych zalet outsourcingu HR, ale jeśli zastanawiałeś się nad outsourcingiem, oto tylko kilka z wielu innych zalet:

Outsourcing oszczędza cenny czas

Oszczędność cennego czasu to jedna z najważniejszych korzyści outsourcingu HR. Długie procesy HR, rekrutacja, odszkodowania, czy inne prace administracyjne są bardzo czasochłonne. Tak więc oszczędność czasu to natychmiastowa korzyść z outsourcingu HR, którą otrzymujesz. Możesz to wykorzystać na pracę nad dalszym rozwojem firmy, lub inne obowiązki.

Wydawaj mniej, oszczędzaj więcej

Kolejną korzyścią outsourcingu HR są większe oszczędności. Nawet jeśli uda Ci się obniżyć wydatki na HR, całkowity koszt funkcji może być wysoki. W przypadku startupów poleganie na jednym pracowniku HR do zarządzania rekrutacją, świadczeniami pracowniczymi i listą płac jest ryzykowne. Dlatego będziesz potrzebować zespołu specjalistów HR do wykonywania różnych funkcji. W konsekwencji zatrudniając cały zespół, zwiększasz wydatki na wynagrodzenia wraz z podatkami, świadczeniami itp. Zaletą outsourcingu HR jest to, że nie ponosisz już odpowiedzialności za zarządzanie kosztami HR. Dział HR nie jest działem generującym przychody, ale zużywa dużo zasobów biznesowych. Jako zaletę outsourcingu funkcji HR, oto kilka kosztów, które możesz zaoszczędzić.

 • Wynagrodzenie i szkolenia – Im więcej specjalistów HR zatrudnisz, tym więcej poświęca się ich szkoleniu wraz z ich miesięcznymi zarobkami. Jeśli spojrzysz na całą listę kosztów, takich jak koszty prawne, składki ubezpieczeniowe, szkolenia, wynagrodzenia itp., będziesz wdzięczny za tę zaletę outsourcingu HR.
 • Płace – Jedną z zalet outsourcingu HR jest oszczędność na kosztach płac. Ponieważ zarządzanie płacami obejmuje prowadzenie ewidencji, obsługę odcinków wypłat, potrąceń podatkowych itp., będziesz potrzebować zespołu do utrzymania wewnętrznego systemu płac. Rekrutacja i utrzymanie zespołu płacowego prawdopodobnie będzie Cię kosztować podwójnie.

Outsourcing globalnych talentów

Ponieważ coraz więcej pracodawców oferuje elastyczność pracy, zyskują oni dostęp do globalnej puli talentów. Z jednej strony jednym z najważniejszych czynników jest rozwijająca się gospodarka, a z drugiej mamy zaawansowane technologie, które przyczyniają się do rozwoju globalnej siły roboczej. Rozszerzając zatrudnianie pracowników na poziom globalny, firmy zwiększają możliwość znalezienia idealnego pracownika na określone stanowisko. Jednak przygotowanie się na globalną siłę roboczą wiąże się z pewnymi wyzwaniami. Chociaż jest to jedna z najlepszych korzyści outsourcingu HR, firmy muszą zarządzać różnorodnością kulturową i różnicami perspektyw.

Zarządzanie ryzykiem

Kolejną korzyścią outsourcingu HR jest minimalizacja ryzyka. Nadążanie za ciągle zmieniającymi się przepisami i ustawami jest trudnym zadaniem. Szczególnie w przypadku małych firm przestrzeganie wielu wytycznych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej staje się dość skomplikowane. W rezultacie niemożność radzenia sobie ze zmianami może w konsekwencji prowadzić do wielu niezgodności. Outsourcing HR ułatwia przestrzeganie przepisów i regulacji. Możesz z łatwością polegać na firmie, która ma aktualną wiedzę odnośnie przepisów pracy, ubezpieczeń społecznych i prawa podatkowego.

Outsourcing może zapewnić szkolenie i rozwój zawodowy

Szkolenia pracowników powinny odbywać się regularnie, zarówno dla nowych pracowników, jak i dla stałych, którzy pragną rozwijać się zawodowo.

Outsourcing może obsłużyć administrację w przypadku czasochłonnych zadań

Zarządzanie roszczeniami z tytułu zwolnienia, urlopami i innymi podstawowymi codziennymi zadaniami HR może być czasochłonne i stresujące, jeśli nie masz odpowiednich zasobów. Dzięki usługom HR będziesz na bieżąco z właściwymi procedurami dotyczącymi wszystkich rodzajów roszczeń lub administracyjnych zadań, oszczędzając zarówno czas, jak i energię, aby skoncentrować się na dobrym prowadzeniu firmy.

Korzystaj w pełni z zalet outsourcingu HR dzięki Payroll.pl

Szukasz agencji, która pomoże Ci w bezpiecznym i precyzyjnym funkcjonowaniu firmy? Nasze usługi obejmują:

 • Outsourcing płac
 • Outsourcing kadr
 • Zarządzanie kapitałem ludzkim
 • Pracownicze Plany Kapitałowe
 • Audyt Pracowniczy
 • Pracownik na zastępstwo
 • Optymalizacja PFRON
 • Teczki elektroniczne
 • Pulpit pracowniczy
 • Obsługa kontroli
 • Konsultacje prawne
 • RODO, ISO, Zarządzanie procesami

Cóż, Twoje poszukiwania powinny zakończyć się z Payroll. Pomożemy Ci w wielu sprawach, świadcząc usługi na najwyższym poziomie.

Może Ci się spodobać...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *